Karmniki dla świń: wskazówki dotyczące zakupu

Business park Nijnsel
Industrieweg 13
5492 NG Sint-Oedenrode
T +31 (0)413 474036
E info@verba.nl

Czy stoisz przed wyborem budowy lub remontu nowej chlewni? Ale nadal masz wątpliwości co do karmników dla świń lub systemu karmienia? Następnie przeczytaj nasze wskazówki dotyczące zakupu karmników i poideł dla świń. Oczywiście, można również wypełnić nasz wniosek online o poradę, a my z przyjemnością zastanowimy się razem z Tobą nad najlepszym systemem karmienia świń w Twojej sytuacji. Najlepszym wyborem często nie jest ten najdroższy. Skorzystajcie Państwo z naszego 50-letniego doświadczenia w zakresie okapów dla prosiąt, kabin dla prosiąt, gniazd dla prosiąt, systemów ogrzewania podłogowego, poideł, karmideł dla niosek, prosiąt, tuczników i macior. Możemy odpowiedzieć na prawie wszystkie Państwa pytania.

Koryta do karmienia świń: koryta dla świń, karmniki suche czy karmniki płynne?

Który z nich wybierasz i dlaczego?

Produkowane i dostarczane przez nas samych korytadla świń zostały opracowane i udoskonalone pod kątem żywienia przylegającego. Niezależnie od tego, czy są to karmniki suche dla świń, karmniki suche dla prosiąt, karmniki ze zintegrowanymi poidłami, karmniki płynne, karmniki płytowe, karmniki płynne variomix (automaty paszowe), karmniki do kojców porodowych czy karmniki dla loch w utrzymaniu grupowym zastępujące stacje żywienia loch, wszystkie one są przeznaczone do żywienia ad libitum. W ten sposób świnie mogą jeść i pić swoją paszę w spokoju przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu w zagrodach panuje spokój i cisza, a świnie nie są narażone na stres, co jest bardzo korzystne dla ich wzrostu. Odpoczynek, czystość i regularność są ważne dla trzody chlewnej, a to doskonale pasuje do karmników Verba.

Rodzaj paszy dla świń

Rodzaj zalecanego przez nas koryta zależy od rodzaju paszy, jaką chce stosować hodowca trzody chlewnej. Pasze dzielimy na pięć kategorii. Pellet, okruchy, mączka, mączka z domieszką do 35% CCM i/lub pszenicy jęczmienia oraz pasza płynna. Poza tym ważne jest oczywiście, czy mamy do czynienia z noworodkami, prosiętami, tucznikami, loszkami czy lochami. Nie każdy karmnik nadaje się do podawania mączki i nie każdy nadaje się do podawania pelletu. W tych obszarach istnieje duża różnica. Dla każdej świni, w każdej fazie jej życia i dla każdego rodzaju paszy mamy odpowiedni karmnik z pasującymi poidłami. Z powodu tych wielu możliwych kombinacji możemy powiedzieć, że mamy największy wybór podajników na świecie. Mamy odpowiednie rozwiązanie dla każdej sytuacji.

Liczba świń

Ponadto istotną rolę odgrywa wielkość grupy świń. Przy każdym korycie na naszej stronie internetowej podana jest idealna liczba świń w korycie. Ta liczba świń na jedno koryto może się różnić w zależności od kraju, przepisów prawnych lub rolnika, ale po 50 latach wiemy, że taka liczba świń na jedno koryto daje najlepsze wyniki.

Karmić w tym samym czasie

Jeśli jednocześnie dozujecie Państwo paszę, na przykład płynną paszę dla świń, możemy również wykonać dla Państwa koryto dla świń ze stali nierdzewnej. We własnej fabryce wykonujemy również wysokiej jakości koryta z niezniszczalną krawędzią ze stali nierdzewnej, która jest bardzo stabilna i doskonale zamknięta, tak że nie ma możliwości wniknięcia płynnej paszy. Krótko mówiąc, nie ma prawie żadnej sytuacji w oborze, w której nie moglibyśmy zaoferować Państwu systemu żywienia.

Automatyczna maszyna do karmienia: nie marnuj paszy dla świń

Nasze karmniki dla świń i prosiąt to w zasadzie wszystkie automatyczne systemy karmienia. Dzięki maszynie do karmienia wszystkie koryta są łatwe do napełnienia, a świnie po prostu same dozują sobie pokarm w ciągu dnia. Firma Verba zawsze przywiązywała dużą wagę do przyjazności dla zwierząt i dobrostanu koryt dla trzody chlewnej. Koryta są wykończone z niezwykłą starannością, aby zwierzęta nie mogły się skaleczyć o ostre elementy, nie mogły się zranić ani zakleić kolczykami. Jest to bardzo ważna podstawa w zapobieganiu infekcjom i ograniczeniu stosowania leków lub antybiotyków.

Rozsypywanie paszy

Ponadto przykładamy dużą wagę do zapobiegania rozlewaniu się żywności. Prawie każde koryto posiada pomysłową krawędź zapobiegającą wysypywaniu się paszy z przodu lub strzałki zapobiegające wysypywaniu się paszy z boku. W ten sposób żadna pasza nie wpada do kanału gnojowego i uzyskuje się najlepszą konwersję paszy.

Wszystkie nasze koryta są łatwe i bardzo dokładne w regulacji. Niemożliwe jest, aby zwierzęta same regulowały koryta, więc kiedy koryta są ustawione, świnia sama wykonuje tę pracę i rzadko trzeba ponownie ustawiać koryta. Regulacja jest bardzo łatwa i szybka w obsłudze, co pozwala zaoszczędzić na kosztach pracy. Radzimy nie przesadzać z regulacją karmników. Przecież świnie mogą jeść cały dzień i to w ciszy i spokoju. To dobrze, że muszą trochę popracować na swoje jedzenie, nie rzucając się w oczy. Ponieważ świnia w ten sposób naciska czołem na klapkę, lub też porcja karmy leży przed jej nosem, nasze karmniki naśladują naturalny instynkt świni do drapania. Wpływa to korzystnie na pobranie paszy i wykorzystanie paszy. W samym korycie lub w jego pobliżu zalecamy zawsze poidło dla świeżej wody. Jeśli świnia może pić świeżą wodę podczas jedzenia, pobór paszy będzie lepszy, ponieważ świnie jedzą bardziej apetycznie. Ponadto, pasza jest lepiej wchłaniane podczas świnia może pozostać w miejscu karmienia zamiast konieczności odejścia do picia podczas jedzenia.

Kolor i światło: zalety

Wreszcie, kolor karmnika jest ważny. Nasze koryta są wewnątrz w całości białe lub wykonane ze stali nierdzewnej. Pozwala to na przenikanie dużej ilości światła, co ma wiele zalet w porównaniu z ciemnymi lub czarnymi korytami. Po pierwsze, zwierzęta mogą lepiej widzieć pokarm. Po drugie, świnia nie lubi wkładać głowy w ciemne miejsce - w końcu świnia to uciekinier. Lekkie koryto zachęca je do szybszego jedzenia. Co więcej, nasze koryta są jak najbardziej otwarte, bo widok jedzenia sprawia, że chce się jeść.

Dotyczy to również poideł - widok pijącej świni sprawia, że chce się jej pić. Dlatego też poidła duo, które można wbudować w ścianę obok suchych karmników dla prosiąt i tuczników mięsnych, są tak popularne. Z tych powodów świnie wolą jeść z jasnego niż ciemnego koryta.

Wreszcie, jasne koryto jest bardzo korzystne dla higieny w chlewni. Jeśli żłób, koryto lub klapa są czarne lub ciemne, trudniej jest hodowcy świń lub jego pracownikowi zobaczyć, czy stanowisko jest brudne lub czy jedzenie się do niego przykleja. To również oferuje wiele korzyści podczas czyszczenia szopy, ponieważ łatwiej jest zobaczyć, co jest czyste lub brudne. Pozwala to zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy.

Używane karmniki dla świń? Dlaczego nie polecamy

Od 50 lat produkujemy, rozwijamy i dostarczamy codziennie profesjonalne koryta do karmienia prosiąt, świń i loch o wysokim poziomie wygody. Rozwój koryt nigdy nie stoi w miejscu. W końcu sytuacja zawsze się zmienia, podobnie jak wymagania, a rolnicy często mają bardzo dobre pomysły z praktyki. Jeśli jakieś pytanie lub uwaga jest zadawane częściej, lub uzasadniona reklamacja pojawia się częściej, natychmiast dostosowujemy nasz produkt do tego i zmieniamy asortyment. Dzisiejsze koryta różnią się od tych sprzed kilku lat. Nie zawsze jest to widoczne, ale zazwyczaj tkwi w szczegółach, takich jak krawędzie rozlewu, regulacje lub grubość użytego materiału. Te szczegóły decydują o różnicy między przeciętnym a najlepszym korytem. Jest to również często różnica w karmnikach w porównaniu do naszych konkurentów. Kiedy stoisz przed wyborem zawsze zwracaj uwagę na te ważne wymagania jak dobre wykończenie rozlewających się krawędzi i regulacji. Należy jednak również zwrócić uwagę na ciężar koryta. Zazwyczaj nasze koryta są o wiele cięższe niż koryta innych producentów. Różnica ta wynika z ilości i ciężaru stosowanej przez nas stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego, które decydują o żywotności korytek i wysokiej jakości, którą gwarantujemy.

Dzienne inwestycje w paszę dla świń

W ciągu roku przez koryto przechodzi dużo paszy dla trzody chlewnej. Pasza jest zdecydowanie największą pozycją kosztów dla hodowcy świń. Utrzymując te koszty w ryzach każdego dnia z najlepszym podajnikiem świń i wybierając podajnik, który będzie trwał przez bardzo długi czas, podajnik będzie się opłacać w bardzo krótkim czasie. Brak rozsypywania paszy, prawidłowe wykorzystanie paszy i brak paszy w gnojowicy zapewniają najniższe koszty stałe w chlewni każdego dnia. Śmiemy twierdzić, że odpowiednie koryto w kurniku jest najlepszą i najważniejszą inwestycją w Państwa chlewni. Nie należy na tym oszczędzać. Jeśli widzisz używane żłoby na sprzedaż lub używane suche podajniki na sprzedaż, pomyśl uważnie o tym, co wybrać. Na przykład, kup nowe koryto Verba i porównaj je z używanym korytem lub korytem innej marki. Wkrótce się o tym przekonasz.

Wyposażenie dla trzody chlewnej

Oprócz produkcji karmników dla trzody chlewnej i poideł, dostarczamy również profesjonalne okapy dla prosiąt, gniazda dla prosiąt oraz systemy ogrzewania podłogowego gniazd dla prosiąt. Również tutaj wybieramy tylko najlepsze europejskie materiały. W przypadku osłon dla prosiąt stosujemy na przykład odporne na uderzenia płyty z pleksiglasu odporne na promieniowanie UV, które nie żółkną i dlatego nie ulegają łatwo rozerwaniu. To w połączeniu z ramą ze stali nierdzewnej zapewnia najmocniejszą dostępną konstrukcję. Wykonujemy również okapy dla prosiąt z płyty HDPE 10 mm. Do ogrzewania prosiąt używamy niezniszczalnych płyt z tworzywa sztucznego, które są bardzo odporne na zużycie. Te płyty grzewcze są często stosowane podczas renowacji skrzyń porodowych, ponieważ istniejące płyty grzewcze są nieszczelne lub ich wierzchnia warstwa jest zużyta. Rurka gorącej wody w naszych płytach grzejnych jest w 75% ściśle zintegrowana z górną warstwą i nie styka się z dolną płytą. Ze względu na tę izolację stagnującego powietrza, płyta izoluje się sama, a izolacja na spodzie płyty jest całkowicie zbędna. Stosowane przez nas systemy ogrzewania podłogowego i złącza są całkowicie szczelne pod względem tlenowym/dyfuzyjnym, co oznacza, że do łóżek nie może dostać się powietrze, które mogłoby uniemożliwić ich nagrzewanie. Mamy systemy ogrzewania podłogowego, okapy dla prosiąt i gniazda dla prosiąt w stałych rozmiarach, ale inne rozmiary lub kształty mogą być również wykonane w naszej fabryce w Holandii.

Jakość A, wyprodukowana w Europie Zachodniej

Do naszych karmników, systemów ogrzewania podłogowego i gniazd dla prosiąt używamy wysokiej jakości części do chlewni, które są produkowane na własnych formach w Europie Zachodniej i są najlepszej jakości. Verba posiada sklep internetowy, w którym wiele z tych artykułów, takich jak smoczki do picia i pokrętła do kramów, jest sprzedawanych jako części zamienne lub zamienniki istniejących części. W tym sklepie internetowym chcielibyśmy, abyście Państwo skorzystali z naszych korzystnych cen, ponieważ co roku przetwarzamy w dużych ilościach te wysokiej jakości akcesoria do chlewni na nasze produkty. Możesz łatwo zamówić te części, a zostaną one dostarczone tak szybko, jak to możliwe.

Copyright 2021 L. Verbakel BV